Leírás
Érzelmi intelligencia fejlesztő játék – All about me Feelings
A játék tartalma:
- 36 darab figura (6 féle szín, 6 féle érzelem)
- 18 kártya
- eredeti játékleírás (angol) + magyar nyelvű leírás
Játékismertető:
Az All about me Feelings érzelmi intelligencia fejlesztő játék 6 különböző érzelmet ábrázoló bábut 6 különböző színben tartalmaz, így a teljes készlet 36 darab figurából áll. Az általuk megjelenített érzelmi állapotok az öröm, a félénkség, a harag, a szomorúság, a meglepettség és a büszkeség. A figurákkal való játék segítséget nyújt a gyerekeknek az érzelmek azonosításában, felismerésében. A játékhoz tartozó 18 kártya segít összekötni a figurán látott érzelmeket a gyermekfotókon felismerhető arckifejezésekkel. Az angol és magyar nyelven is rendelkezésre álló leírás bemutat néhány ötletet, hogyan játszhatunk a készlettel.
Bátran ajánljuk a játékot otthonra és intézmények számára egyaránt az empatikus képességek, az érzelmi intelligencia fejlesztéséhez!
Az érzelmi intelligencia fejlesztő játék által előhívott készségek és képességek:
Tapasztalatok és alternatív játéklehetőségek:
A játék igazi “open-ended” vagyis nyitott végű fejlesztő játék, rendkívül sokoldalú, számtalan játéklehetőséget rejt magában. Játékmódtól függően számos készséget, képességet megmozgat az All About me Feelings:
- A legkisebb gyerekekkel egyszerű rakosgatós, szortírozós játék során a szem-kéz koordináció és a finommotorikus készségek gyakorolhatók, emellett a színfelismerés (pl. “rakjuk ide a piros bábukat”), formafelismerés is.
- A bábukat a megjelenített érzelem vagy színük szerint sorba is rakhatjuk.
- Memóriajátékot is játszhatunk: gyűjtsük össze egy színből az összes érzelmet ábrázoló figurát, majd dugjunk el egyet és próbálja meg kitalálni a gyermek, hogy melyik hiányzik.
- A játék kiválóan alkalmas a számfogalom megértésének segítésére illetve a 36 bábuval számtalan számolós játékot játszhatunk (“számoljuk meg az összes mérges és boldog figurát”).
- Ügyességi versenyt is játszhatunk: például ki tudja minél gyorsabban 6 x 6 sorba rendezetten felállítani a teljes készletet.
- A játék kifejezetten alkalmas a szókincs bővítésére, beszéljük át a gyermekkel, hogy egy adott bábura milyen egyéb szavak illenek még rá (pl. szomorú, lehangolt, kedvetlen, mélabús).
- Beszélgessünk a figurák által megjelenített érzelmekről! (“Mikor érezted így magad legutóbb?”, Mit éreznél, ha az történne veled hogy… ?”)
- Játszhatunk érzelem kitalálósat: válasszon a gyermek egy bábut, majd
- utánozza a figurán látható érzelmet
- szóban írja le az érzelmet
- meséljen el egy történetet, amikor legutóbb ilyet érzett
Tudtad a Learning Resources-ról?
Az amerikai Learning Resources 1984 óta folyamatosan gyártja a jobbnál jobb játékait, mára az innovatív, egyedi tervezésű fejlesztőjátékok jeles képviselőivé váltak. A Learning Resources különösen nagy hangsúlyt fektet a játékok tervezése során a STEM készségekre (Science, Technology, Engineering, Matematics), így olyan játékok hagyják el a cég gyárait, melyek segítik a gyermekek számolással, mennyiségek értelmezésével, problémamegoldással és logikus gondolkodással kapcsolatos képességeinek fejlődését.
Ha tetszett az Érzelmi intelligencia fejlesztő játék – All about me Feelings leírása, olvasd el a Szemlélet oldalunkat is, melyben a jatekpszichologia.hu gyerekjáték webáruház 100 darab játékának kiválasztása során alkalmazott koncepciónkat ismertetjük.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.