Memória
A visszaemlékezés képességének, a memória fejlődésének szignifikáns szerepe van a gyermek egyedfejlődésében. Emlékei a gyermeknek egész kicsi korából is lehetnek, ám a memóriának funkcionálisan akkor van szerepe, ha ezzel a múltbéli információval, tapasztalattal kezdeni tud valamit a jelenben, a régi tudás megléte felhasználható a jelenben. Ahhoz, hogy a gyermek használható memóriát építsen ki, elengedhetetlen számára, hogy rendelkezzen kialakult öntudattal és különálló személyként azonosítsa önmagát. Ennek az „én” leválasztásának a „mindenki más”-tól nagyjából másfél-két éves korban jön el az ideje. Ettől a kortól kezdve tapasztalhatjuk, hogy a gyermek képes felidézni emlékeket és három éves kortól már relevánsan reflektálni rájuk (pl. „ez pont olyan, mint amilyen mamáéknál van”).
A memória az egyik legszerteágazóbb képességünk, számos más képesség és tevékenység épül rá, használja. Elengedhetetlen a tanuláshoz, a beszédfejlődéshez, a nyelv megértéséhez, de fontos szerepet játszik a térbeli tájékozódás, a problémamegoldás, a tervezés során is.
A fentiek alapján nem meglepő, hogy számos játék célozza a memória fejlesztését. Ilyenek a felfordítgatós memória játékok, az elbújtatós, eldúgós játékok, s minden olyan játék, mely barkochba szerű beszélgetésen vagy egy adott kártyalap memorizálásán alapul.
Nézd meg az alábbi, memória fejlesztésére használható termékeinket:
Ha kíváncsi vagy az összes,
memóriát előhívó termékünkre,
akkor klikkelj ->> ide <<-