Ötletes és szórakoztató kártyajátékok ovisoknak
Univerzalitás
A kártyajátékok olyan univerzális játékok, melyek egyaránt népszerűek a felnőttek és a gyerekek körében. A felnőttek által játszott kártyajátékok, mint például a Póker vagy a Römi, olyan szabályrendszerrel rendelkeznek, melyeket kisgyerekek még nem feltétlenül tudnak követni, ám sok olyan típusú kártyajáték létezik, mely képes egy asztalhoz ültetni gyermeket és dédszülőt egyaránt. Ilyenek a jól ismert Snapszer, Uno, Csapd le csacsi vagy Huszonegy. A modern játékgyártók számos ötletes, egyszerűsített szabályrendszer mentén is játszható kártyajátékot fejlesztettek ki, melyek egyre népszerűbbek a kisgyermekes családok körében. Gyakori megoldás egy jól bevált, népszerű játéknak elkészíteni a gyerekeknek szánt, egyszerűbb változatát, ilyen például az UNO Junior.
Állati
Az állatokat nem véletlenül használják a kártyák vizuális világának megteremtése során a játéktervezők. Az óvodás korosztálynak szánt kártyajátékok jelentős része előszeretettel jeleníti meg a különböző állatokat és formálja tematikáját az állatvilág köré. A gyerekek ösztönösen szeretik az állatokat, kíváncsiak rájuk, az állatok felismerése a legelső megszerzendő tudásuk közé tartozik.
Mit fejlesztenek?
Nem is gondolnánk, hogy akár 15 különböző készséget is képes megmozgatni egy pár perces kártyaparti. Az ovisoknak szóló kártyajátékok gyakran a színekkel és egyszerű formákkal operálnak, hogy minél könnyebben azonosíthassák a gyerekek a kártyalapokat és az azokhoz tartozó szabályokat. A kártyajátékok erősítik a gyerekek szabálykövető képességét: ha nem tartják be azokat (pl. ki a következő, hány lapot kell húzni), könnyedén követhetetlenné válik a kártyaparti, így minden játékos érdeke, hogy szabályosan játsszanak. A játékok elősegítik a számfogalom fejlődését és ideális lehetőséget biztosítanak a számolás gyakorlására is. Már a kisgyerekeknek szóló kártyajátékokban is megfigyelhetőek a HA – AKKOR jellegű logikai feltételek, így a kártyázás erősíti a gyerekek logikus gondolkodását, problémamegoldó képességét, a bonyolultabb játékok pedig a stratégiai gondolkodást is előhívják! A kártyázás hozzájárul olyan képességek gyakorlásához is, mint a késleltetés (kivárom, amíg rám kerül a sor), a koncentráció (ki következik), s ehhez kapcsolódóan a ritmusérzék és a reflex is kiválóan trenírozhatóak. A kártyajátékok során megélt győzelmek és vereségek hozzájárulnak a gyerekek olyan pszichés készségeinek erősítéséhez, mint például a kudarctűrés vagy az önbizalom. A kártyajátékok a társasjátékokhoz hasonlóan a verbális területeket is remekül fejlesztik azáltal, hogy aktív kommunikációt igényelnek a részvevőktől, új szavak elsajátítására sarkallnak, s így hozzájárulnak a gyermek szókincsének bővüléséhez is.
Praktikusság
A kártyajátékok legpraktikusabb tulajdonsága, hogy utazójátékok is egyben, bármikor bárhová magunkkal vihetjük őket, hiszen kis helyen elférnek. Hidegebb napokon remek szórakozást nyújtanak bent a lakásban, nyáron pedig könnyedén eltehetjük a bőröndbe, hogy hasznos útitársak legyenek a nyaralások alkalmával.
Minőségi idő
A fentieken túl a kártyajátékok talán legfontosabb előnye, hogy segítik a szülő-gyermek illetve a nagyszülő-gyermek együttjátszást, minőségi időt tölthetnek együtt a családtagok, gyakran vicces és felejthetetlen pillanatokat szerezve egymásnak. A játékok rendszerint gyors köröket eredményeznek, nem húzódnak el annyira, mint a táblás társasjátékok, így rugalmasabban használhatóak a felgyorsult hétköznapokban: egy gyors játék még az esti fürdés előtt, vagy akár több visszavágó a rendelkezésre álló idő függvényében.
Szeretettel ajánljuk az alábbi 5 szuper kártyajátékot, melyek kedvesen illusztrált megjelenésükkel, könnyen elsajátítható szabályaikkal ideálisak az ovis-kisiskolás gyerekek számára. A kártyák fogásához, kézben tartásához is ajánlunk termékeket, hogy a legkisebb korosztály is kivehesse részét a családi kártyázásokból!
Little Match – az első kártyám
A Little Match nem véletlenül kapta az Első kártyám fantázianevet, a játék nagyszerű lehetőséget ad a kártyajátékok világának megismeréséhez. A Little Match egy leegyszerűsített UNO-hoz hasonlít: színre-színt, állatra-állatot elv alapján kell rakni, s az győz, aki hamarabb megszabadul a lapjaitól. Gyors, pörgős játék, a francia Djeco márkától megszokott kellemes színekkel, szépen illusztrált állatokkal!
–> kattints ide a játékhoz <–
UNO junior – igazi családi kártyajáték
Az UNO Junior a jól ismert UNO kártyajáték kisgyerekeknek szánt verziója. A kártyák közepére jól látható állatkákat rajzoltak, így a színek és számok mellett még az állatkák szerint is párosíthatóak a kártyák, azok a kisgyerekek is tudnak játszani a játékkal, akik még nem tudnak számokat „olvasni”. Az UNO Junior hozzájárul a gyerekek logikus gondolkodásának fejlődéséhez és már megjelennek a stratégiai döntések is (pl. „ezt a lapot majd később játszom ki”).
–> kattints ide a játékhoz <–
Csip-Csip Piou-Piou – tojáskeltető kártyajáték
A Csip-Csip Piou Piou ha nem lenne, ki kéne találni! 🙂 Egy remek kártyajáték a Djeco kínálatából, mely egyszerre izgalmas, vicces és fejlesztő hatású is. A játék során tojásokat kell keltetnünk viszonylag egyszerű szabályok mentén, s az nyeri a játékot, akinek először lesz 3 kikelt csibéje. A játék minőségi tokban érkezik, érződik rajta a gondos tervezés és az esztétikus kivitelezés.
—> klikkelj ide a játékhoz <–
Little Mime – az UtánZoo kártyajáték
A Little Mime egy igazi utánZoo kártyajáték, egyik személyes kedvencünk! A játék során állatok hangját vagy viselkedését kell utánozni, mely számos vicces jelenethez vezethet 🙂
A játékot többféle szabály mentén is játszhatjuk, leírásunkban több ötletet adunk, hogyan igazítsuk a játékot gyermekünk életkorához. Gyorsan játszható, sokoldalúan használható, humorérzéket fejlesztő és önbizalmat erősítő kártyajáték!
–> klikkelj ide a játékhoz <–
Fekete Péter kártyajáték – a klasszikus Süsüvel
Klasszikus Fekete Péter kártyajáték megújult köntösben a legkisebbeknek! Az egyik legkedvesebb Fekete Péter változat a magyar kártyapiacon, nosztalgikus érzéseket keltő, elbűvölő képekkel és kedvező ár-érték aránnyal.
Nem hiányozhat Fekete Péter típusú játék egyetlen gyermekpolcról sem! 🙂
–> klikkelj ide a játékhoz <–
Kártyafogó – segít a kártyákat tartani
Egy óvodás számára mi sem lehetne frusztrálóbb játék közben, mint a kezéből folyton kipotyogó kártyalapok. Hat éves kor alatt nem is olyan könnyű kártyalapokat kézben tartani. 6-8 kártyalap megtartása már fejlett kézizmokat követel, mely óvodások számára legtöbbször még nehézséget okoz. A kártyajátékokkal való ismerkedés időszakát segíthetjük ezzel a cicafej formájú kártyafogóval, melynek segítségével már egész kis korban (3 év körül) hatékonyan be tud kapcsolódni a gyermek a játékba.
Kártyatartó tábla – praktikus és kényelmes
A kártyafogó mellett a kártyatartó tábla egy másik kényelmes megoldás a kártyák tartására, hogy biztosan ne fáradjanak el az apró kezek. A tábla egy gumival rögzített rúddal tartja a kártyákat, melyen így 5-7 lap kényelmesen elfér. A kártyatartó tábla használata remek lehetőséget ad a szem-kéz koordináció fejlesztésére, a kártyák pakolgatása, rakosgatása segíti a gyermek kézügyességének fejlődését, miközben megtapasztalják, hogyan érdemes rendezetten tartani a lapjainkat (pl. szín/szám szerint).
UNO hordozható kártyatartó – nem csak utazáshoz
Nálatok is rongyos már az UNO kártya papírdoboza? Bele sem lehet tuszkolni a helyére a kártyalapokat? Vagy már meg sincs és csak egy befőttes gumi tartja egyben a paklit? Szerencsére megérkezett ez a kifejezetten masszív, vízálló UNO kártyatartó, mely praktikus segítség a kártya otthoni tárolásához és utazáshoz egyaránt! Minőségi, eredeti gyártmány a Klein-Mattel kínálatából!