Szabálykövetés
A szabálykövetés képességének birtokában a gyermek képes megérteni és betartani a szabályokat. A gyerekjátékok esetében ez a játék szabályainak betartásában, azok elfogadásában nyilvánul meg. A szabálykövetés a legnagyobb hangsúlyt a társasjátékok esetén kapja, amikor a szabályok betartására folyamatosan szükség van, ellenkező esetben szétesik és könnyen értelmét veszti a játék. A gyermeknek a játék során olyan dolgokat kell elfogadnia és tiszteletben tartania, mint például éppen ki következik, vagy ha a kockával dobott érték rá nézve nem túl jó helyzetet eredményez, akkor a szabályok alapján kell folytatni a játékot és alkalmazkodnia kell a kialakult helyzethez.
A gyerekek 2-3 éves korban még csak nagyon egyszerű szabályokat képesek követni, ilyen például a párosító játékokban azonos elemek keresése. A társasjátékokra vagy kártyajátékokra jellemző összetettebb szabályok követése 3 éves kor után kezd kialakulni, míg 4-5 éves gyerekek már képesek több szabályt is párhuzamosan követni, így a hagyományos táblás (családi) társasjátékok és a kártyajátékok ebben a korosztályban kezdenek szerepet kapni.
Egy játék során a gyermek szabálykövető magatartása nem csak az értelmi képességeitől függ, hanem az érzelmi állapota és jelleme is jelentősen befolyásolja azt.
A szabálykövetés fontos képesség az iskolaérettség tekintetében, hiszen az iskolában a gyermek számtalan új szabállyal, társadalmi normával fog találkozni, amelyek betartása elengedhetetlen lesz számára a sikeres szociális integrációhoz.
Nézd meg az alábbi, szabálykövetés képesség fejlesztésére használható termékeinket:
Ha kíváncsi vagy az összes,
szabálykövetés képességet előhívó termékünkre,
akkor klikkelj ->> ide <<-