Leírás
Boribon, hogy vagy?
Játékismertető:
A Boribon, hogy vagy? játék tartalma:
- 24 arcocska kártya
- 14+2 mesekártya
- 10+1 kívánságkártya
- játékszabály füzet
A József Attila díjas magyar írónő meséin már több generáció nőtt fel, Marék Veronika klasszikusa, Boribon, a játékmackó a hetvenes évek óta a gyerekek egyik nagy kedvence. Az írónő Boribon sorozata alapján készítette ezt a játékot a Pozsonyi Pagony Kft.
A Boribon, hogy vagy? egy beszélgetős társasjáték, melyben a gyermeknek elsősorban az érzelmi intelligenciáját kell használnia. A játék segítségével a legkisebbek is gyakorolhatják, hogyan kell az érzelmeiket kifejezni. A játékszabály leírásban három különböző játékmódot is találni, melyek mindegyike az érzelmek felismerését, megnevezését és tudatosítását segíti. Az arcocska kártyák segítenek az arc érzelmeinek felismerésében, a mesekártyák jeleneteken keresztül tudatosítanak emóciókat, míg a kívánság kártyákkal a gyerekek maguk tudják kifejezni vágyaikat.
A Boribon, hogy vagy? 2018-ban az Ország Játéka versenyen a Társasjáték kicsiknek kategória nyertese lett a zsűri döntése alapján. A játékot a bölcsis, ovis, 2-6 éves korosztály számára ajánljuk.
A játék által előhívott készségek és képességek:
A játék során nemcsak a kommunikáció és beszédkészség, de az együttműködés képessége is fontos szerepet kap. A játék által fejlődhetnek a gyermek empátiás készségei, vajon hogyan éreznek, mit gondolhatnak mások egy adott szituációban? A beszélgetések során nem csak a gyermek szókincse gyarapodhat, de biztonságos családi légkörben fejlődhet az erkölcsi érzéke is. A különböző játékmódok mindegyike hozzájárul a feladattudat erősítéséhez.
Személyes tapasztalatok és alternatív játéklehetőségek:
Kevés játék létezik, mely kifejezetten az érzelmi intelligencia fejlesztését célozza meg, így nagyon örülünk, hogy a magyar fejlesztésű Boribon, hogy vagy? társasjáték a jatekpszichologia.hu kínálatának része lehet. A többféle játékmódnak köszönhetően tudunk játszani a kétéves vagy akár a hatéves gyermekünkkel is. Érdemes megjegyezni, hogy a játék aktív szülői jelenlétet követel, ez a társasjáték csak szülői segítséggel működik, folyamatos gyermek-szülő kommunikáció és interakció az alapja. A játék nagyon jó szituációkat teremt az érzelmek megnevezéséhez, a gyermek saját érzéseinek a megfogalmazásához. A játékkártyák minősége megfelelő, szélei lekerekítettek, biztonságosak.
Vas Lajosné –
Nagyon meg vagyok elégedve!
Anonim –
Gabriella Dányi –
Márta Győrfi –