Leírás
Bingo Junior sorsolós fejlesztő játék – Buki
A játék tartalma:
- 1 golyósorsoló
- 10 kétoldalas kártya (20 minta)
- 60 átlátszó műanyag zseton
- 10 golyó számokkal
- 10 golyó állatokkal
- 10 golyó színekkel
- 10 trófea karton zseton
Játékismertető:
Válasszon minden játékos egy kártyát és tegye maga elé. A játékot az nyeri, akinek a kártyáján lévő összes ábrát a leghamarabb sorsolták ki. Sorsoló lehet mindig ugyanaz a játékos (pl. a legkisebb gyermek a családban), de akár minden játékos magának is sorsolhat. A sorsolót meg kell forgatni a kar segítségével a rá rajzolt nyíl irányába, majd a kisorsolt golyót emeljük fel és mutassuk meg mindenkinek, mondjuk is el, mi van rajta. Akinek a kártyáján található olyan szimbólum, egy zsetonnal takarja le azt. Figyelem, egy szimbólum akár több játékosnál is lehet, így egy sorsolás akár több játékosnak is jó lehet. Aki elsőként készül el a kártyájával, kaphat egy Trófea karton zsetont, jelezve, hogy ő már volt nyertes. A játékot tetszőleges ideig játszhatjuk, pl. 3 trófea zsetonig, vagy amíg az összes el nem fogy.
A doboz mérete 22.5 x 16.5 x 27.5 cm.
A Bingo Junior sorsolós fejlesztő játék által előhívott készségek és képességek:
A Buki France Bingo Junior sorsoló mechanikájának működtetése szuper lehetőséget biztosít a kisgyerekek szem-kéz koordinációs képességének fejlesztésére. A sorsoló kar megfelelő erővel történő hajtása, a kis golyók és zsetonok kezelése mind-mind ügyesen kivitelezett finommotorikus mozgást igényel. A 30 golyó számokat, színeket és állatokat is mintáz, így a formafelismerő képesség és a koncentráció is alaposan bevonódik a játékba. Egy-egy sorsolás alkalmával egy 3-4 éves gyermek akár hosszabb másodpercekre is elgondolkodhat, mire felméri, kell-e zsetont használnia vagy sem. A játék jellegéből adódóan próbára teszi a késleltetés képességét is (pl. ki kell várnia, hogy újra ő sorsolhasson) és a kudarctűrő képességét is (a szerencsén múlik, hogy nyer-e).
A sorsoló játék összességében nagyon jól trenírozza a megfigyelő képességet és bizony szabálykövetést is megkövetel a gyermektől. A játék magabiztos használata és az apró győzelmek hozzájárulnak a gyermek önbizalmának növekedéséhez.
Tapasztalatok és alternatív játéklehetőségek:
A Bingo Junior fejlesztő játék különleges szórakozást biztosít a kisgyerekek számára. A kezükhöz tervezett sorsológép és a golyók ideális méretűek. A sorsoló két-három átfordulás után halászik ki egy golyót a halmazból, majd egy újabb átfordítás után dobja ki azt magából, így a golyó kigurul a tálcarészre.
A játék ideje nagyon jól testre szabható. A leggyorsabb játék, amikor minden játékosnak egy kártyát kell teljesre gyűjtenie és a játék véget is ér, amikor valaki elkészül a kártyájával. Ez egy Trófea megszerzési időt jelent. A játékidőt növelhetjük a megszerzendő trófeák számának növelésével, vagy akár úgy is, hogy játékosonként nem egy, hanem kettő (vagy akár három) kártyát kell kirakni a zsetonokkal.
A sorsológép használata nagyon élvezetes a kisgyerekek számára. Egy három éves gyermek is könnyen elboldogul vele, rendkívül szórakoztató a kicsik számára a golyók csörgése, a sikeres sorsolás és a zsetonok gyűjtögetése egyaránt. A játék remek családi társasjáték is egyben, izgalmas akár a felnőttek számára is. Sőt, egy kisgyermek még egyedül is képes lefoglalni magát oly módon, hogy kirakja a játékkártyákat maga elé, mintha a többi játékos is ott lenne (ez a kártya apáé, ez a másik anyáé), s valójában ő játszik és sorsol egyedül, majd ő is hirdet győztest!
Tippek a sorsológép használatához:
- A sorsoló hangját csökkenthetjük, ha nem parkettán, hanem szőnyegen, asztalterítőn játszunk.
- A sorsolás idejét is csökkenthetjük, jó megfigyelőképességgel rendelkező gyerekek maguktól is rájöhetnek, hogy egy félkörnyi hátrafelé tekeréssel majd egy félkörnyi előre tekeréssel a gép képes kiemelni egy golyót, amit a “golyófogó” nyíláson át közvetlenül is kiemelhetünk a sorsolóból. Ráadásul ezzel a módszerrel az utolsó teljes kör pörgetést is megspóroljuk, ami csak arra kellene, hogy a golyó előre guruljon a golyótálcára. A játék olyannyira a kisgyerekek számára lett optimalizálva, hogy a sorsoló gép előbb említett golyófogó nyílásából (ahová a kisorsolt golyó kerül) felnőtt ki sem tudja emelni a golyót, ehhez a művelethez bizony gyerekkézre van szükség.
- A játék végeztével a golyókat ne a sorsolóba pakoljuk el, hanem a sorsológép oldalában kialakított tároló rekeszekbe, így minden alkalommal leellenőrizhetjük, megvan-e az összes golyónk.
Tudtad a Buki márkáról?
A Buki France 1992-es alapítása óta meghatározó szereplővé vált az európai játékpiacon. A vállalat rendkívül termékeny, játékfejlesztő csapata mintegy 40 új játékot tervez minden évben. A tervezés során grafikusok, illusztrátorok és tudósok segítségét is igénybe veszik, így kiváló minőségű kreatív, tudományos, fejlesztő eszközöket és játékokat tudnak gyártani. Minden terméküket alaposan tesztelik gyerekek bevonásával, s gyakran a felnőttek számára is elrejtenek egy instrukciós füzetet a játék dobozába. A Buki külön termékportfóliót alakított ki a különböző korosztályok számára, a Játékpszichológia webáruházában a “Felfedező és tudományos eszközök” kategóriájába a legkisebbeknek szánt termékeikből válogattunk össze kiváló darabokat.
A Bingo Junior mind tervezésben, mind megvalósításban egyedinek számít a magyar játékpiacon a sorsolós játékok között. Az alábbiakban egy rövid gyártói videót láthatsz a játékról:
Ha tetszett a Bingo Junior sorsolós fejlesztő játék leírása, olvasd el a Szemlélet oldalunkat is, melyben a jatekpszichologia.hu gyerekjáték webáruház 100 darab játékának kiválasztása során alkalmazott koncepciónkat ismertetjük.
Anonim –
Maga a játék és a koncepció zseniális, de olyan iszonyatosan hangos, hogy nagyon sajnálatos, mert így felnőttként gyakran elmegy a kedvem, hogy játszunk vele.